WRÓĆ DO LISTY

Przypowieść o klimacie

Zmieniający się klimat jest faktem. Jednak jak wpłynie to na Polaka, a jak np. Wenezuelczyka? I czy pojedynczo jesteśmy w stanie coś osiągnąć czy potrzebne są wyłącznie zmiany systemowe?

Prowadzący: Marcin Osuch, Cezary Odrzygóźdź / Faceci w Kitlach

Gość: dr Michał Czepkiewicz / Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Autor/ka opracowania: Marcin Osuch i Cezary Odrzygóźdź / Faceci w Kitlach

Data umieszczenia w bazie: 9/03/2024


Raport z dnia

05/10/2022

flag Najważniejsze wnioski
arrow down arrow up


O tym, że klimat się zmienia i jest to wina naszego gatunku nie podlega żadnej dyskusji. Ale jak to odbija się na człowieku i otaczającej go przyrodzie? I czy zmiany klimatu wpływają tak samo na Polaka, Etiopczyka czy Wenezuelczyka? Kto z nas ma szansę uratować świat – politycy, którzy mają odgórny wpływ na system czy wszystko leży w rękach zwykłych obywateli, którzy poprzez oddolne akcje mogą wywołać zmianę albo presję na ustawodawcach? No i najważniejsze pytanie – czy mamy jeszcze czas czy już jest za późno i jedyne, co możemy zrobić to… usiąść i czekać na katastrofę nie do uniknięcia. Posłuchajcie rozmowy o naszej przyszłości z Michałem Czepkiewiczem z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

A nasz odcinek jak zawsze posłuchacie na dobrych platformach podcastowych – Spotify, Google Podcasts, Anchor, YouTube czy naszej stronie internetowej!

Anchor: https://anchor.fm/faceci-w-kitlach

Spotify: Faceci w Kitlach

YouTube:    / @faceciwkitlach4109  

Nasza strona: https://faceciwkitlach.pl/

#naukowypodcast #podcast #nauka  #klimat #śladwęglowy  #węgiel #gospodarka #ekonomia #powietrze #ipcc #raport #miasto #polityka #życie #mięso #dieta #transport #zbiorkom